HAFTANIN PORTFOLYOSU: Cihan KARACA

Cihan KARACA

1973 Nazilli / AYDIN doğumludur.9 Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği mezunudur.1999 yılından beri Nazilli’de sınıf öğretmenliği yapmaktadır. 2012 yılında ülkemizin en prestijli proje yarışması kabul edilen Sami Güner Kupası’nı almaya hak kazanmıştır.

Eserlerinden biri (Children And Lamb) İspanya’da yer alan MUSEU INTERNACIONAL  DE  FOTOGRAFIA Fotoğraf Müzesinin arşivine layık görülerek kalıcı olarak sergilenmeye başlanmıştır.

Bireysel ve ortak olarak üretilmiş, başarısı Sami Güner Kupası kapsamında tescillenmiş 8 fotoğraf projesine imza atmıştır. Bir çok dernek ve kuruluşta bu projeleri izleyiciyle buluşturmuş, çeşitli derneklerde atölye çalışmaları gerçekleştirmiştir. Halen bu atölye çalışmalarına ve fotoğraf okuma etkinliklerine devam etmektedir. Çeşitli dernek,kulüp ve topluluklarda bugüne dek 100’e yakın sunum/söyleşi gerçekleştirmiştir.

2019 yılında Türkiye’de ilk ve tek olarak EFIAP/d2 ünvanını almaya hak kazanmıştır.

Belgesel fotoğrafçılığa yakın çalışmalar üretmeye çabalayan Karaca, insanı merkez alan yaşamdan kareleri kendine daha yakın bulmaktadır.

Benzer yazılar