24. İstanbul Fotoğraf Günleri Başlıyor

24FotografGünlerismall
Daha önce de sitemizde duyurusunu yaptığımız 24.İstanbul Fotoğraf Günleri 1 Kasım’da başlıyor. 1-30 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan  24. İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri’nin teması ‘THANATOS – Tek Düşmanım Kendim’ olarak belirlendi. Tema özetle; kişilerin içinde ölüm ve yokolma korkusundan kaynaklanan saldırganlık duygusunun hep varolduğu, çeşitli şekillerde baskılandığı ancak tamamen yok etmenin mümkün olmadığı, bunun ancak etkin bir demokrasi ve hukuk düzeniyle sağlanabileceği üzerinde duruyor.

İFSAK İstanbul Fotoğraf Günleri, Türkiye’de ve İstanbul’da düzenlenmeye başlayan ilk Fotoğraf Festivalidir. Bugüne kadar Alex Webb, Paolo Pellegrin, Anders Petersen, Raghu Rai, Joachim Ladefoged, Pentti Sammalahti, Kent Klich, Antoine d’Agata, Susan Schwartzenberg, Stanley Green, Gueorgui Pinkhassov, Alexander Rodchenko, World Press Photo, Photography Center of Thessaloniki, Italian Federation of Photography Associations gibi sanatçıları ve kurumları ağırlamıştır.

Bu yıl Fotoğraf Günleri kapsamında sergileri ile yer alacak sanatçılar ve grupların isimleri şöyle;

Uluslararası sanatçılar:
1. Shadi Ghadirian (İran)
2. Lori Nix (ABD)
3. Tina Enghoff (Danimarka)
4. Kent Klich (İsveç)
5. Aorta – Marco Grizelj and Kristian Krän (İsveç)
6. Issa Touma (Suriye)
7. AES + F (Rusya)

Ulusal sanatçılar:
1. Ozan Emre Oktay
2. İlke Veral Coşkuner
3. Sadık Demiröz
4. Yücel Tunca
5. Emin Özmen
6. Çağdaş Erdoğan
7. Seçkin Tercan
8. Aramis Kalay
9. Bedran Tekin
10. İlham Tibet
11. Rıza Aydan Turak
12. Sinan Kılıç
13. İFSAK Kadın Hakları Grubu
14. İFSAK Belgesel Fotoğraf Grubu

Ayrıca yine fotoğraf günleri kapsamında Zincirleme Fotoğraf Sergisi de düzenleniyor. Sergide yer alan eserler daha çok izleyiciye ulaşması için iki sergileme mekanına bölünmüştür.

Zincir 1-2-3-4-5’te yer alan çalışmalar İstiklal Caddesi No:2, İstanbul adresindeki Cumhuriyet Sanat Galerisi-Maksem’de hergün 10:00-19:00 saatleri arası,

Zincir 6-7-8-9’da yer alan çalışmalar İstiklal Caddesi No:50-54, İstanbul adresindeki Demirören İstiklal’de hergün 10:00-22:00 saatleri arası izlenebilir.

Açılış ve diğer detayları www.istanbulfotografgunleri.org ve www.ifsak.org.tr adreslerinden takip edebilirsiniz.

Benzer yazılar