GoPro Hero5 Black Duyuruldu!

27235378_hero5_black_315_master-1024x1024Photokina öncesi pek çok yeni ürün duyurusu ile karşılaşıyoruz. Bunlardan biri de Aksiyon kamera denince akla gelen ilk ürün olan GoPro’nun yeni modeli Hero5 Black. “Şimdiye kadar yaptığımız en iyi GoPro” olarak lanse edilen ürün 4K video, titreme önleme, sesli komut, suya dayanıklı gövde gibi özellikler ile göz dolduruyor.

Eski GoPro’lardaki gibi kasaya ihtiyaç duymadan 10 mtr.’e kadar su geçirmeyen gövdeye sahip GoPro daha minimal bir dizayna sahip. Daha önce GoPro Hero4 Silver’da gördüğümüz bütünleşik LCD ekran da bu modelde karşımıza çıkıyor.

gopro-hero5_black_lcd

Sesli komut özelliği ise aksiyonun içinde olmanızı sağlıyor. 7 dilde destek verilen sesli komut özelliğinde ne yazık ki Türkçe bulunmuyor. Video, tek ve seri fotoğraf çekimlerinde özellikle de öz çekimde faydalı olabilecek bir özellik olarak öne çıkıyor.

Ayrıca GoPro Plus’a abone olursanız ürün her şarja takıldığında otomatik olarak çektiğiniz fotoğraf ve videoları buluta atıyor.

400 Usd gibi bir satış fiyatı olması beklenen ürünün tanıtımını aşağıdaki videodan seyredebilirsiniz.

Yazar Hakkında

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans öğrenimini 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İktisat bölümünde tamamladı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi'nde İşletme Master'ı yaptı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans bölümünü bitirdi. Filmli makineler ile çocuk yaşta tanıştı. Dijital fotoğrafa ilgisi 2008'de başladı. O dönemden bugüne, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeyi gezdi ve fotoğrafladı. Sokak ve gezi fotoğrafları çekmektedir. Çeşitli fotoğrafları ulusal ve uluslararası yarışmalarda 260'den fazla sergileme, çeşitli dereceler ve madalyalar aldı. Yurt içinde ANAFOD, FOTOGEN, Sille Sanat Sarayı, Yurt dışında ise UPI ve PSA fotoğraf derneklerine üyedir. AFIAP ve UPI CROWN 2 ünvanlarına sahiptir. Kişisel blogu fotografciningalaksirehberi.blogspot.com 'da fotoğraf yazıları ve 2005'den beri Öteki Sinema'da sinema eleştirileri yazmaktadır.

Benzer yazılar