HAFTANIN PORTFOLYOSU: Hüseyin ALDIRMAZ

Burada gördüğünüz fotoğraflar  kent insanının kalabalıklar içindeki yalnızlığına ve karamsarlığına bir vurgudur. Uzun süredir üzerinde çalıştığım proje sadece monochrome fotoğraflardan oluşmakta.

Fotoğrafların  tamamının neden monochrome olduğunu birçok kişi merak ediyor ve neden diye soruyor neden renkli değil?!..

Birçok fotoğrafçı bu soruya maruz kalıyor ve kendince bir açıklama sunuyor elbette. Benim fotoğrafları renkli kullanmamamın sebebi fotoğrafı çekmeden önce zihnimde siyah beyaz olarak canlanması yani ben fotoğrafı çekmeden önce renkleri göremiyorum tüm sahnede renkler kayboluyor ve herşey grinin tonlarına bürünüyor.

Benim dünyayı algılamam tıpkı siyah beyaz bir televizyonda film izlemek gibi. Kafamdaki bitmiş kompozisyon monochrome olunca öyle kullanıyorum. Fotoğraflarımda ışık ve gölgeyi içiçe kullanarak zıtlığa vurgu yapmayı seviyorum. Fotoğraflarımı raw formatta çektiğimi ve sonradan kendim düzenlediğimi belirteyim. Diğer fotoğraflarım içinhttps://www.instagram.com/huseyinaldirmaz/ ”

Hüseyin Aldırmaz

1975 yılında Ankara da doğdu. Fotoğraf kariyerine 1994 yılında Fotoğraf Sanatı Kurumu’nda (FSK) başladı. FSK’da geçirdiği 2 yıl sonrasında 1996-1999 yılları arasında çalışmalarına Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği (AFSAD) bünyesinde devam etti. 2011 yılından bu yana Ankara’da kurucularından olduğu ART Niyetliler Fotoğraf Topluluğu’nda (ANFOT) ve kendi fotoğraf atölyesinde tamamen uygulamalı eğitimler vermeye devam eden Hüseyin Aldırmaz ayrıca 20 yıllık tecrübesi ile tüm Türkiye de bireylere ve kurumsal şirketlere butik eğitimler vermekte ve tanıtım fotoğrafçılığı üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Türkiye çapında bir çok şehir de Fotoğraf Dernekleri ve özel atölyelerde seminerler, sunum ve gösteriler yapmakta, kendi atölyesinde fotoğraf gezileri ve foto workshoplar düzenlemekte ve 2 farklı fotoğraf projesinin çalışmalarına devam etmektedir. Fujifilm’in dünya çapında X serisi makinaları ile çekilen fotoğrafların sergilendiği http://www.fujifilm-x.com/photographers adlı internet sitesine kabul edilen ve X Photographers ünvanı alan üçüncü Türk fotoğraf sanatçısı oldu. Füjifilm Ankara mağaza ve eğitim merkezinde eğitim danışmanlığına devam etmektedir.

huseyinaldirmaz_1
huseyinaldirmaz_2
huseyinaldirmaz_4
huseyinaldirmaz_6
huseyinaldirmaz_8
huseyinaldirmaz_10
huseyinaldirmaz_11
huseyinaldirmaz_12
huseyinaldirmaz_13
huseyinaldirmaz_15
huseyinaldirmaz_16
huseyinaldirmaz_17
huseyinaldirmaz_20
huseyinaldirmaz_22
huseyinaldirmaz_23
huseyinaldirmaz_25
huseyinaldirmaz_26
huseyinaldirmaz_29
huseyinaldirmaz_30
huseyinaldirmaz_31

Benzer yazılar