9. FOTOGEN GÖSTERİ GÜNLERİ

Her yıl bahar aylarında bir fotoğraf şenliği olarak düzenlenen FOTOGEN Gösteri Günleri’nde bu yıl, FOTOGEN Fotograf Sanatı Derneği üyesi 15 sanatçının 15 gösterisi izleyicilerle buluşuyor.

24 Mayıs Salı akşamı 19:30’da Galata Derneği’nde başlayacak etkinlikler; Belgrad’dan Paris’e, Kamp Armen’den Sokaklar’a kadar çok çeşitli konulardaki gösterilerin ardı ardına izleneceği zengin ve renkli bir program içeriyor.

Gösterilerden önce ve sonra gösteri sahibi sanatçılarla kısa söyleşilerin de yapılacağı etkinlik boyunca, izleyicilerin sanatçılarla fotoğraf ve gösteriler üzerine sohbet etme imkanları da olacak.

9. Gösteri Günleri AfişPROGRAM

24 Mayıs Salı 19:30
Cengiz Karlıova Paris Tonton
Selahattin Nemlioğlu Tiyatro
Selçuk Özdil Köşe Bucak Lizbon
Cengiz Sakarya Absürd
İbrahim Göksungur Beyoğlu’nda Yaşam

25 Mayıs Çarşamba 19:30
Ertan Şide Kızıldeniz’de Sualtı
Agop Ezgilioğlu Golgesiyle Yuruyenler
Kumral Kepkep Rüya ve Maskeler
Baytekin Kara Kamp Armen
Şakir Kemerli Sokakta Her Yerde

26 Mayıs Perşembe 19:30
Neslihan Yazıcılar Kadın Halleri
Habip Yanç Sarışın Kurt
Mehmet Naci Demirkol Hayata Bakış-Belgrad
Anıl Tamer Yılmaz Sokakta Hayat Var
Masis Üşenmez Film Noir

Yazar Hakkında

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans öğrenimini 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İktisat bölümünde tamamladı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi'nde İşletme Master'ı yaptı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans bölümünü bitirdi. Filmli makineler ile çocuk yaşta tanıştı. Dijital fotoğrafa ilgisi 2008'de başladı. O dönemden bugüne, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeyi gezdi ve fotoğrafladı. Sokak ve gezi fotoğrafları çekmektedir. Çeşitli fotoğrafları ulusal ve uluslararası yarışmalarda 260'den fazla sergileme, çeşitli dereceler ve madalyalar aldı. Yurt içinde ANAFOD, FOTOGEN, Sille Sanat Sarayı, Yurt dışında ise UPI ve PSA fotoğraf derneklerine üyedir. AFIAP ve UPI CROWN 2 ünvanlarına sahiptir. Kişisel blogu fotografciningalaksirehberi.blogspot.com 'da fotoğraf yazıları ve 2005'den beri Öteki Sinema'da sinema eleştirileri yazmaktadır.

Benzer yazılar