HAFTANIN PORTFOLYOSU: Gül YILDIZ

Uşak doğumluyum. İş hayatına Ankara’da mühendis olarak başladım, aynı zamanda bir süreliğine TRT de akitli ses sanatçısı olarak görev yaptım.

Fotoğrafa başladığım Ankara’da ART Niyetliler Fotoğraf Topluluğu’nda eğitmenlik ve fotoğraf gezileri yaptım, kurumlara ve kişilere özel fotoğraf eğitimleri verdim. Bir taraftan eğitim vermeye devam ederken  fotoğraf hayatımda yararı olacağını düşündüğüm Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden mezun oldum. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda fotoğraflarını değerlendirdim, çeşitli mecralardaki sergilerde ve fotoğraf festivallerinde görevler aldım. 2015 yılında Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) yarışmalarına katılarak AFIAP ünvanı aldım.

Son iki senedir yerleştiğim İstanbul’da Basın ve Enformasyon biriminde çalışmaktayım aynı zamanda Fujifilm de temel ve ileri teknik fotoğraf eğitimleri, kurumlara ve kişilere özel fotoğraf eğitimleri vermekteyim. Fotoğrafı hobi olmaktan çok bir yaşam biçimi, çevreyi, doğayı, tarihi, farklı kültürleri ve insani duyarlılıkları ifade edebilmenin en güzel yollarından birisi olarak görmekteyim.

Sokakta portre ya da belgesel tarzında da çekimler yapmaktayım ancak , sizlere geometri-insan (mimari formları fon olarak kullandığım ya da ışık-gölge ve çizgilerden yararlandığım)  ve ayrıca minimal çalışmalarımdan bir portfolyo hazırladım.

Çalışmalarımı daha geniş bir şekilde izlemek isterseniz :

http://www.gulyildiz.net/

Gül Yıldız Instagram  

Gül Yıldız Fotoğraf Atölyesi Facebook Sayfası

Eğitimlerim için:

https://www.fujifilmshop.com/katalog/urun/gul_yildiz_ile_temel_fotografcilik_egitimi_(istanbul)

https://www.fujifilmshop.com/katalog/urun/gul_yildiz_ile_ileri_teknik_uygulamali_fotograf__ve_kompozisyon_egitimi_(istanbul)

gül yıldız 1

gül yıldız 1-2

gül yıldız 1-3

gül yıldız 1-4

gül yıldız 1-5

gül yıldız 1-6

gül yıldız 1-7

gül yıldız 1-8

gül yıldız 1-9

gül yıldız 2

gül yıldız 2-1

 

gül yıldız 2-3

gül yıldız 2-2

gül yıldız 2-4

gül yıldız 2-5

gül yıldız 3
gül yıldız 3-1

gül yıldız 3-2

gül yıldız 3-3

gül yıldız 3-4

gül yıldız 3-5

 

 

Benzer yazılar