“İçeriden Dışarı-Dışarıdan İçeri Fotoğraf Köprüsü” İFSAK’ta

55 Fotoğrafçı ve 55 mahkumun ortak çalışması ile ortaya çıkan eserlerden oluşan, gorulmustur.org ve Red Fotoğraf Grubu‘nun ortaklaşa gerçekleştirdiği bir proje olan, “İçeriden Dışarı- Dışarıdan İçeri Fotoğraf Köprüsü” Mersin’den sonra İstanbul’da İFSAK İbrahim Zaman Sergi Salonu’nda sergilenmeye başladı.
Sergi
Açılışı 30 Ocak saat 17.00’de yapılan sergiye ziyaretçi ilgisi oldukça yüksekti. Açılış sırasında İFSAK adına Tanju AKLEMAN, Görülmüştür grubu adına Adil OKAY ve Red Fotoğraf grubu adına da Özcan Yaman birer konuşma yaparak serginin Türkiye fotoğraf tarihinde daha önce benzeri yapılmamış bir proje olması dolayısıyla önemine vurgu yapan konuşmalar yaptılar.
DSC02523
Ayrıca sergiyi görmeye gelen mahkum aileleri adına da proje içinde yer alan kadın mahkumlardan Deniz TEPELİ’nin babası tarafından duygu yüklü bir konuşma yapıldı.

DSC02541
Sergi 11 Şubat’a kadar İFSAK İbrahim Zaman Sergi salonunda gezilebilir.  Görülmüştür ekibi kurucularından şair-yazar Adil OKAY serginin daha sonra Şanlıurfa’ya gideceğini ve başka şehirlerden de gelen talepler olduğunu ve daha pek çok şehirde sergilenilmeye devam edileceğini belirtti.

DSC02517

DSC02520

DSC02555

Benzer yazılar