OLYMPUS PEN-F Ortaya Çıktı

Uzun zamandır dedikoduları dönen Olympus’un analog çağının yıldızlarından Pen-F’inin dijital versiyonu sonunda detayları ile ortaya çıktı. 1963’te lanse edilen ilk Pen-F yarım karelik formatı ile dikkat çekiyordu.

PEN_PEN-F_EW-M1718_silver_black__Product_010__x290

Pen-F önceki dijital Pen serilerinden ayrılarak hem daha geliştirilmiş bir sensör hem de body’e oturtulmuş bir elektronik vizör sunuyor. Bu yeniliklerin yanında adaşları gibi retro dizaynından da ödün vermeyerek rangefinder görünümünü koruyor.

PEN_PEN-F_EW-M1718_silver_black__Product_011_v2__x290

20-megapiksel’lik Micro Four Thirds sensör önceki 16-megapiksellik sensörü geliştirirken aynı zamanda body içinde 5 boyutlu görüntü sabitleme sistemi sunuyor. 50 megapiksellik yüksek kalite çekim, saniyede 10 RAW format çekim gibi özellikler de cabası.

PEN_PEN-F_EW-M1718_silver_black__Product_000__x290 PEN_PEN-F_EW-M1718_silver_black__ProductTop_001__x290

Pen-F 2.36 million nokta OLED electronic vizör ve yana doğru açılıp oynatılabilen 3-inch LCD sunuyor. Siyah ve gümüş alüminyum gövdeler ile satılacak ürün Olympus’un amiral gemisi OMD gövdelerin gücünü Pen serisine getirerek retro ile teknolojik yeniliklerin tümünü bir arada sunuyor.

Yazar Hakkında

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans öğrenimini 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İktisat bölümünde tamamladı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi'nde İşletme Master'ı yaptı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans bölümünü bitirdi. Filmli makineler ile çocuk yaşta tanıştı. Dijital fotoğrafa ilgisi 2008'de başladı. O dönemden bugüne, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeyi gezdi ve fotoğrafladı. Sokak ve gezi fotoğrafları çekmektedir. Çeşitli fotoğrafları ulusal ve uluslararası yarışmalarda 260'den fazla sergileme, çeşitli dereceler ve madalyalar aldı. Yurt içinde ANAFOD, FOTOGEN, Sille Sanat Sarayı, Yurt dışında ise UPI ve PSA fotoğraf derneklerine üyedir. AFIAP ve UPI CROWN 2 ünvanlarına sahiptir. Kişisel blogu fotografciningalaksirehberi.blogspot.com 'da fotoğraf yazıları ve 2005'den beri Öteki Sinema'da sinema eleştirileri yazmaktadır.

Benzer yazılar