2015 Yılı Fotoğraf Ödülü RED Fotoğraf Grubu’nun…

521126481_640İFSAK tarafından artık geleneksel bir hale gelen ve çeşitli alanlarda verilen yılın ödüllerinde, “İFSAK 2015 Yılı Fotoğraf Ödülü” RED Fotoğraf Grubu’na veriliyor.  İFSAK tarafından yapılan açıklamaya göre ; “2008 yılından bu yana doğaçlama oluşturularak olgunlaşmış ve önemli sosyal sorumluluk taşıyan fotoğraf projelerine imza atmış, birçok eyleme fotoğraflarıyla hep birlikte destek vermiş, 2015 yılında tüm çalışmalarını hazırladıkları bir gazete ile bütünleştirmiş” olması nedeniyle RED Fotoğraf‘a bu ödül verilmektedir.

kivanc

 

Ayrıca, İFSAK 2015 Yılı Sinema Ödülü,  “on yıldan bu yana yazıp yönettiği Naze, Şarkılarla Geçti Aramızdan (Ahmet Kaya üzerine), Uçurtmam Tellere Takıldı (Kazım Koyuncu üzerine), 16 Ton (Madencilik üzerine), Ağlama Anne Güzel Yerdeyim (Roboski üzerine) gibi duyarlıklı Belgesel Filmleri nedeniyle” Ümit Kıvanç‘a verilirken, 2015 yılı Kültür ve Sanata Katkı Kurum Ödülü ise, sergi salonlarını yıllardır bir çok önemli çalışmaya açarak, kültür ve sanata  yaptıkları katkılardan dolayı Karşı Sanat‘a verilmektedir.

kars-sanat

 

 

 

 

Ödül töreni 18 Aralık 2015 tarihinde Arı Kovanı Restaurant’da gerçekleşecek olan 56. Geleneksel İFSAK Kuruluş Yemeği esnasında gerçekleştirilecek. Yemeğe katılım davetiyeleri ise 100 TL karşılığı İFSAK idari işlerden temin edilebilir.

Benzer yazılar