İFSAK’TA İKİ GÜZEL SERGİ

İFSAK’ta “Fas Rüyası” ve “Sürgünde Yeni Perde:Fikirtepe” isimli iki serginin açılışı 24.10 2015 Cumartesi günü yapıldı.
İlk açılış, azgezmiş tarafından geçen yılın sonlarında düzenlenen  Fas gezisi katılımcılarının çektiği fotoğraflardan oluşan ve”Fas Rüyası”  ismini taşıyan sergi için gerçekleştirildi. Hakkı Ceylan tarafından kısa bir konuşma ile açılan bu sergi 13 Kasım tarihine kadar İFSAK’ta gezilebilir.

DSC00916
DSC00918
Sergiye eserleri ile katılan fotoğrafçılar ise Edibe Özkardeşkaya, Fethi Turgut, Gonca Soysal, Gülay Hacıoğlu, Hakkı Ceylan, Kemal Özkılıç, Mevlüt Maşalacı, Ömer Zafer Göktürk, Özlem Büyükevren, Selma Arslan, Semra Yıldız, Tolga Sarısoy, Zehra Arslan Ceylan, Zeliha Begöz.

Diğer bir sergi ise İFSAK Belgesel Proje Grubu (Metin Ofluoğlu-Murat Şensu) tarafından gerçekleştirilen ve editörlüğünü Altan Bal’ın yaptığı “Sürgünde Yeni Perde:Fikirtepe”.

DSC00927

 

DSC00920

 

DSC00921

 

DSC00925
Türkiye’nin “kentsel dönüşüm” kavramı ile tanışmasını sağlayan Fikirtepe’de kentsel dönüşüm sürecinin parlak vaatlerle başlayan ve giderek yerini hayal kırıklığına ve tedirginliğe bırakış öyküsünün anlatıldığı bu güzel sergi de 15 Kasım’a kadar yine İFSAK’ta gezilebilir.

Benzer yazılar