TFSF : Çok Üzgünüz

TFSF Yönetim Kurulu Federasyonu dün meydana gelen ve tüm halkımızı derin bir üzüntüye boğan, şu ana kadar resmi açıklamalara göre 95 bazı kaynaklara göre ise 120’den fazla yurttaşımızın hayatını kaybettiği Ankara’daki saldırı ile ilgili bir açıklama yayınladı. TFSF’nin dün yayınladığı açıklamada “Bugün Ankara’daki barış mitinginde, aralarında üyelerimizin, dostlarımızın ve meslektaşlarımızın da bulunduğu topluluğa yapılan ve barış istemekten başka hiç bir suçu olmayan 86 yurttaşımızın ölümü ile sonuçlanan insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyor, ölenlere rahmet, yaralılara şifa, ülkemize de sabır diliyoruz. Saldırı hepimize karşı yapılmıştır.” denilen açıklama metninin tamamı şöyle;

Çok üzgünüz…

Bugün Ankara’daki barış mitinginde, aralarında üyelerimizin, dostlarımızın ve meslektaşlarımızın da bulunduğu topluluğa yapılan ve barış istemekten başka hiç bir suçu olmayan 86 yurttaşımızın ölümü ile sonuçlanan insanlık dışı saldırıyı şiddetle kınıyor, ölenlere rahmet, yaralılara şifa, ülkemize de sabır diliyoruz. Saldırı hepimize karşı yapılmıştır.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu olarak, geçtiğimiz seçimlerden sonra başlayıp dozu giderek arttırılan terör ortamını kaygı ile izliyor, başta TBMM olmak üzere bütün yetkili kurumları, ülkemizde kalıcı barışın ve kardeşliğin sağlanması için bir kez daha acil göreve davet ediyoruz.

Türkiye Fotoğraf sanatı Federasyonu
Yönetim Kurulu

Benzer yazılar