“KARŞI DURUŞ” BUGÜN BAŞLIYOR

İFSAK-Karşı-DuruşİFSAK üyesi fotoğraf sanatçılarının son dönemlerde yaşanan siyasi olayların ülkeyi ve halkı nasıl etkilediğine dair fotoğraflarından oluşan “KARŞI DURUŞ” sergisi bugün Galatea Art Galeri’de başlıyor. 18 fotoğrafçının 40 fotoğrafı ile  yer aldığı serginin saat 18.00’de açılışı yapılacak ve sergi 10 EKİM’e kadar gezilebilecek.

Bu bağlamda “Her yıl yinelenen 1 Mayıs kutla(yama)malarından Gezi Parkı Dayanışmasına, Cumartesi Anneleri’nin süregelen oturma eylemlerinden Barış Günü buluşmalarına, çeşitli dönemlerdeki sendikal hareketlerden baroların, odaların eylemlerine, Hırant Dink’in öldürüldüğü günün yıldönümlerinden Sivas’taki Madımak katliamının yıldönümlerine, LGBTI yürüyüşlerinden iktidar dışında kalan parti hareketlerine ve daha nicelerine. İktidarda bulunanın gücü dışında kalanların her eylemi”ni  fotoğraf sanatçılarının gözünden görmek isteyen sanatseverler için kaçırmaması gereken bu sergiyi Asmalımescit Mh.Sofyalı Sok. No:12 D:3 Beyoğlu adresindeki GALATEA ART GALERİ’de izleyebilirsiniz.

Sergide eserleri bulunan fotoğraf sanatçılarımızın isimleri ise şöyle: Ahmet kemal Akıncı, Aliye Uğur, Burak Zülfikar, Damla Atak, Didem Lim, Ertuğrul Duman, Fatma Demir, Gülcan Ellialtı, Gültekin Alkurt, İbrahim Ayşıl, Kenan Taşpınar, Kumral Kepkep, Kurtveli Erdal, Mustafa Tiryakioğlu, Sakine Yıldıran, Ufuk Akarı, Yavuz Taman, Yurdal Bilgiç

Benzer yazılar