EFOD’un Bulgaristan’daki Büyük Başarısı

Bugüne kadar fotoğraf sanatı ile ilgili pek çok başarılı çalışmaya imza atan Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği EFOD, 23 Eylül’de Bulgaristan parlamentosunun daveti ile parlamento binasında sergi açıyor. Serginin açılışına bakan ve milletvekillerinin de katılımı bekleniyor.
EFOD Bulgaristan Sergisi
Aynı zamanda dernek başkanı olan Serdar İyiiz’in koordinatörlüğünü yaptığı Dilek Altay sorumluluğundaki “İşinin Ustaları” Fotoğraf Atölyesi sonucunda “41 Usta 41 Yaşam” isimli sergi oluşturulmuş ve  bu çalışma Mayıs ayında Kırcaali KRIG Sanat Galerisi’nde Bulgaristan’daki sanatseverlerle buluşmuştu. Bulgaristan’da çok beğenilen sergi, Kırcaali Belediyesi’nin Kırcaali‘deki zanaatkârların da fotoğraflanması teklifi ile yine KRIG Sanat Galerisi ile ortaklaşa düzenlenen ikinci bir sergiyle sonuçlandı.

Sergide EFOD üyeleri Nehir Ağırseven, Aytül Atilla Günsel, Alparslan Bolu, Elif Çakıcı, Ayşegül Değirmencioğlu, Esma Gündoğdu, Numan Özgür Metin, Caner Özdemir, Nevlin Özkan, Münübe Yeprem, Gül Yılmaz’ın fotoğrafları yer alacak.

İşte bu güzel proje artık Avrupa Miras Günleri kapsamında Bulgaristan Parlamentosuna taşınıyor. Başta EFOD Başkanı Serdar İyiiz, proje sorumlusu Dilek Altay olmak üzere fotoğraflarıyla sergide yer alan fotoğraf sanatçılarımızı ve tüm emeği geçenleri bu güzel, anlamlı ve başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar