DÜNYANIN EN GÜZEL FOTOĞRAFI İÇİN GEÇ KALMAYIN

National Geographic’in her yıl uluslararası olarak düzenlediği fotoğraf yarışmasının bu yıl onuncusunu düzenliyor. Akmerkez sponsorluğunda düzenlenen Türkiye ayağında doğa, insan ve mekan kategorilerinde yarışmaya katılabilirsiniz. Ayrıca Akmerkez özel kategorisi ise “keşif”.

Ödüle layık görülen kategori birincileri, 2500’er dolar ödül kazanacak ve fotoğrafları National Geographic dergisinde yayınlanacak. Büyük ödülü alacak kişi ise toplamda 10.000 dolar ödül kazanacak ve Ocak ayının 2. haftasında National Geographic’in Washington’daki merkezinde yapılacak fotoğraf seminerine katılacak. Bu ödül Washington’a gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti, Washington’da 3 gece otel konaklaması, NG merkezi turu, fotoğraf seminerine katılım ve seminerde fotoğrafın projeksiyonla katılımcılara gösterilmesini kapsamaktadır.

Yarışma jürisi foto muhabiri Ara Güler, NG Uluslararası Edisyonlar Fotoğraf ve Tasarım Editorü Darren Smith ve Sizin Kareniz Fotoğraf Direktorü Monica Corcoran’dan oluşuyor.

Son katılım tarihi 15 Ekim 2015. Dereceye girenler telefon veya e-posta ile bilgilendirilecek ve National Geographic Türkiye’nin en geç Kasım 2015 sayısında ilan edilecek.
İnsan, Doğa ve Mekân kategorileri birincilerinin fotoğrafları ABD’deki uluslararası yarışmaya, katılım ücreti NG Türkiye tarafından karşılanarak gönderilecek.national-geographic-logo

Yazar Hakkında

Benzer yazılar