İster Dağda İster Su Altında; Nicon Coolpix AW 130

Outdoor ya da su altı fotoğrafçılığı için hafif ama sağlam bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız varsa Nikon’un bu fotoğraf makinesi tam size göre. -10 santigrat dereceye kadar soğuğa dayanıklı olan, 2 metreden düşşse bile darbelere dayanıklı ve 30 metreye kadar kılıf kullanmadan su altında kullanılabilen bu makine wi-fi ve NFC özellikleriile fotoğraflarınızı anında paylaşma olanağı da sunuyor. Bunların yanısıra GPS özelliği ile fotoğraflarınıza konum bilgisi ekleyebilirsiniz. Ayrıca, derinlik, yükseklik, barometre bilgilerini de ekrandan görebiliyorsunuz.
Nikon AW130-3
Nikkor 24-120 mm f2.8 diyaframlı objektif ile 5x zoom yapabiliyorsunuz. Arka yüzde bulunan bir düğme ile gerçekleştirebileceğiniz zoom işlemi gövde içinde gerçekleştiği için su altında da rahatlıkla kullanılabiliyor. Bazıları yan yüzde bulunan fonksiyon tuşlarının sert olmasının nedeni ürünün su altında da kullanıma yönelik olarak tasarlanmış olması.
Fotoğraf kalitesi genel olarak yeterli olsa da yüksek ISO’da biraz fazla gren ortaya çıkıyor. Manuel mod bulunmayan makine hazır çekim modları, panorama ve otomatik HDR gibi özellikleriyle kullanıcısına büyük kolaylıklar sağlıyor.
nikon aw130

16 megapiksel CMOS görüntü sensörü olan AW 130, 3 inch 921.000 piksellik OLED ekrana sahip. CIPA standartlarına göre 370 kare pil ömrü olan  makinede SDXC uyumlu SD kart yuvası mevcut.
nikonaw130-2

5 eksenli titreşim engelleme özelliği ile Full HD video çekerken dahi titreşimi hissetmeden kayıt yapmanız mümkün.

Benzer yazılar