LGBTİ Direniş, Barış ve Onur Fotoğraf Sergisi Açıldı!

Daha önce haberini yaptığımız REDFOTOĞRAF ve İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen LGBTİ Fotoğraf Sergisi Şişli Belediyesi’nin katkıları ile açıldı.

DSCF4257

DSCF4262

Yaşam hakkı, temel hak ve hürriyetler gibi pek çok konuda mağdur edilen LGBTİ’ler için bu yıl 13-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 7.Trans Onur Haftası ve 20-26 Haziran arası 24. LGBTİ Onur Haftası kapsamında bir fotoğraf sergisi düzenlendi.

LGBTİ’lerin toplum içerisinde görünürlüklerini artırmak, eşitlik taleplerini dile getirmek, temel hak ve özgürlüklerini destekleme noktasından hareket eden sergi 17-30 Haziran arasında Şişli Belediyesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde ziyaret edilebilecek.

DSCF4276

DSCF4270

DSCF4280

DSCF4296

Fotoğraflar: Masis Üşenmez

Yazar Hakkında

Masis Üşenmez

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans öğrenimini 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İktisat bölümünde tamamladı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi'nde İşletme Master'ı yaptı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans bölümünü bitirdi. Filmli makineler ile çocuk yaşta tanıştı. Dijital fotoğrafa ilgisi 2008'de başladı. O dönemden bugüne, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeyi gezdi ve fotoğrafladı. Sokak ve gezi fotoğrafları çekmektedir. Çeşitli fotoğrafları ulusal ve uluslararası yarışmalarda 260'den fazla sergileme, çeşitli dereceler ve madalyalar aldı. Yurt içinde ANAFOD, FOTOGEN, Sille Sanat Sarayı, Yurt dışında ise UPI ve PSA fotoğraf derneklerine üyedir. AFIAP ve UPI CROWN 2 ünvanlarına sahiptir. Kişisel blogu fotografciningalaksirehberi.blogspot.com 'da fotoğraf yazıları ve 2005'den beri Öteki Sinema'da sinema eleştirileri yazmaktadır.

Benzer yazılar