Her An Harran Foto Maraton’u Başlıyor

Harran Kaymakamlığı, Harran Belediyesi ve Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği (ŞUFSAD) iş birliğiyle 7-10 Nisan 2016 tarihlerinde “Her An Harran” foto-maratonu düzenleniyor.

back

Amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açık olan yarışmada Harran’ın tarihini, doğal güzelliklerini, insan yaşamını gelecek nesillere aktarabilmek amacı ile fotoğraf yardımı ile kayıt altına almak amaçlanıyor. Foto maraton, Harran ilçesi ve köyleri, tarihi Şuayip kenti, Bazda Mağaraları, Soğmatar antik şehri, Han-el Barur Kervansaray bölgelerini kapsayacak.

Birincilik ödülünün 7000TL olduğu yarışmada katılımın ücretsiz ve sadece renkli fotoğraflar değerlendirilmeye alınacak.

Yarışmanın jürisinde; Harran Kaymakamı Temel Ayca ile Şanlıurfa Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Erdal Kınacı, Haluk Uygur, Tekin Ertuğ, Burak Şenbak, Döne Otyam, Ergün Karadağ gibi önemli fotoğraf sanatçıları yer alıyor.

Foto Maraton kapsamında yarışmanın dışında gelecek olan fotoğrafçıların eserlerinden oluşan ”BİZ ANADOLUYUZ” sergisine de yer verilecek.

Yarışmayla ilgili detaylara www.heranharran.com adresinden ulaşabilirsiniz.

12802837_233328940346639_3049701503056500269_n

Yazar Hakkında

Masis Üşenmez

1979 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans öğrenimini 2000 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde İktisat bölümünde tamamladı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi'nde İşletme Master'ı yaptı. 2013 yılında Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık önlisans bölümünü bitirdi. Filmli makineler ile çocuk yaşta tanıştı. Dijital fotoğrafa ilgisi 2008'de başladı. O dönemden bugüne, Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeyi gezdi ve fotoğrafladı. Sokak ve gezi fotoğrafları çekmektedir. Çeşitli fotoğrafları ulusal ve uluslararası yarışmalarda 260'den fazla sergileme, çeşitli dereceler ve madalyalar aldı. Yurt içinde ANAFOD, FOTOGEN, Sille Sanat Sarayı, Yurt dışında ise UPI ve PSA fotoğraf derneklerine üyedir. AFIAP ve UPI CROWN 2 ünvanlarına sahiptir. Kişisel blogu fotografciningalaksirehberi.blogspot.com 'da fotoğraf yazıları ve 2005'den beri Öteki Sinema'da sinema eleştirileri yazmaktadır.

Benzer yazılar