2. Belgesel Fotoğraf Günleri Başlıyor


2.Belgesel Foto_Gunleri
Fotoğraf Vakfı
tarafından düzenlenen “Belgesel Fotoğraf Günleri”nin ikincisi 6-22 Kasım tarihleri arasında Salt Galata ve Galata Fotoğrafhanesi’nde gerçekleştirilecek. Pek çok fotoğrafçı tarafından yapılacak fotoğraf gösterimleri dışında, paneller, konferanslar ve portfolyo değerlendirmelerinin yapılacağı ve oldukça yoğun bir programa sahip olan “Belgesel Fotoğraf Atölyesi” için ajandanızda mutlaka yer açın.

 

PROGRAM

6 Kasım 2015 Cuma / Galata Fotoğrafhanesi

 19:00 2. Belgesel Fotoğraf Günleri Açılışı ve

Belgesel Fotoğraf Serileri Afiş Sergisi Açılışı

(Afiş Sergisi 6-22 Kasım 2015 tarihleri arasında görülebilir.)

7 Kasım Cumartesi / Salt Galata 

12:00 Açılış Konuşması: Özcan Yurdalan 

12:00-12:30 DEVLET, ZULÜM, İSYAN

KOBANE (3’44”) – Çağdaş Erdoğan

SURİYE’NİN KAYIP NESLİ (2’52”) – Ed Kashi

2014 (5’54”) – Nazım Serhat Fırat

YUNAN KRİZİ (2’32”) – Yannis Kontos

CİZRE HAYKIRIYOR (6’09”) – Emin Altan, Nergis Perçinel

POLiTiK MAHALLE (6’19”)  – Sinan Targay

13:00-13.30 KİMLİKLER LÜTFEN

RUSYA’DA HOMOFOBİ (2’55”) – Mads Nissen

KÜTMAAN (3’50”) – Bradley Secker

DELIA – BİR TRANSSEKSÜEL KADIN (3’40”) – Nima Taradji

YATAK ODASINDAN İLAHİLER (3’49”) – Poem Baker

TRANS MİSAFİRHANESİ (5’04”) – Damla Atak

TALİBAN BASKISI ALTINDA (2’40”) – Nina Berman

KALICI İZLER (3’36”) – Farzana Hossen

AŞKIN İSYANI (4’29”) – Zoe Vincenti – Stefania Prandi

KIZLAR İMPARATORLUĞU (4’06”) – Karolin Klüppel

14:00-15:45 PANEL – BELGESELDE YÖNTEM TARTIŞMASI:

SİNEMA, FOTOĞRAF, MULTİMEDYA

Katılımcılar: Bingöl Elmas, Enis Rıza Sakızlı, Fatih Pınar,

Gülbin Özdamar Akarçay, Sinan Kılıç

16:00-17:00 YAN ODA ETKİNLİKLERİ:

PORTFOLYO DEĞERLENDİRME

Fotoğraf ajansı ve fotoğraf kolektifi temsilcileri başvuru yapmış

olan fotoğrafçıların portfolyolarını değerlendirecek:

dokuz8Haber, Koda Fotoğraf Kolektifi, Mahzen Photos

17:00-17:30 YAKINIMIZDAKİLER

BÜYÜK, KÜÇÜK VE ARADAKİ HERŞEY… (15’00”) – Nilüfer Gökeşmeoğlu

BABAM GİBİ (2’35”) – Maika Elan

EV (3’42”) – Günseli Baki

BABAMI KEŞFETMEK (5’22”) – Diana Markosian

KANSER AİLESİ -DEVAM EDİYOR- (4’29”) – Nancy Borowick

18:00-18:45 SON SEANS

ZAMAN VE MEKÂN İÇİNDE MUSEVİLİK (13’39”) – Alberto Modiano

DUJE (9’47”) – Engin Güneysu

VARDİYA (8’36) – Tahir Ün

ŞEHRE AKIN (10’55”) – Özcan Yaman

8 Kasım Pazar / Salt Galata  

12:00-12:30 AÇIK ÇAĞRI

VE SONRA GÖKYÜZÜ ÜSTÜMÜZE DÜŞTÜ (3’31”) –  Annalisa Natali Murri

ÇEKÇEK SÜRÜCÜSÜ (2’36”) – Arjen Zwart

ZAMAN SERİSİ (2’53”) – Erdem Aydın

ŞEHİR HATLARI (1’34”) – Gökhan Çiçek

2 TEMMUZ 1993 – MADIMAK KATLİAMI (5’17”) – Gülnaz Çolak

DOĞU EKSPRESİ (2’18”) – Güneş Sönmez

UYUYANLAR (4’13”) – Hakan Erdil

ARADA KALAN YILLAR (5’10”) – Tijen Erol Yakup

13:00-13:30 ADRES BULUNAMADI

PEKİN İNSAN TİYATROSU (3’34”) – Ambroise Tezenas

SULUKULE (4’03”) – Bruno Zanzottera

GİDENLER, YİTENLER (6’38”) – Fahri Aksırt – Mustafa Sarı

MERDİVEN BOŞLUĞU (5’35”) – Tariq Zaidi

KAMP ARMEN (5’15”) – RED Fotoğraf

FİKİRTEPE (2’10”) – Salih Mülayim

14:00-15:30 KONFERANS – KEMAL CENGİZKAN ANLATIYOR:  BİR ANADOLU SEVDALISI FİKRET OTYAM

16:00-17:00 YAN ODA ETKİNLİKLERİ: KİTAPLI SOHBETLER

Fotoğraf kitabı yayınlamış fotoğrafçılar, kahve ve kurabiye eşliğinde izleyicilerle masa başı sohbetleri yapacak. 

(Cemre Yeşil, Dora Günel, Laleper Aytek, Murat Yaykın, Selim Süme, Servet Dilber, Silva Bingaz)

17:00-17:30 FİKRİ FİRARDA

BERRAK SESSİZLİK (4″29′) – Dilara Arısoy

YA TUTARSA (7″19′) – Orhan Cem Çetin

OLANLIK. (4″03′) – İpek Çınar

EVDEN SOKAK FOTOĞRAFLARI (3’14”) – Beril Gür

EROS (3″57′) – Carine Wallauer

0db (8″19′) – Sergen Şehitoğlu

JAPONYA ÇALIŞMALARI (4″12′) – Silva Bingaz

KÜÇÜK ADAM (4’35”) – Susana Cabañero

ALÇAK ARAZİLER (2’24”) – Ana Catarina Pinho

BEYAZ YALANLAR (2’36”) – Ali Taptık

18:00-19:00 YÜZYILIN SESİ

SESLERİN İZİNDE (9’19”) – Nar Photos

KAPANDI KAPILAR (7’31”) – Nar Photos

NEHRİN ÖTEKİ YAKASI (9’01”) – Ali Saltan

DARA QERTALΠ(4’18”) – Gülnaz Bingöl

9 Kasım Pazartesi / Galata Fotoğrafhanesi

19:00-20:00 DEVLET, ZULÜM, İSYAN

KOBANE (3’44”) – Çağdaş Erdoğan

SURİYE’NİN KAYIP NESLİ (2’52”) – Ed Kashi

2014 (5’54”) – Nazım Serhat Fırat

YUNAN KRİZİ (2’32”) – Yannis Kontos

CİZRE HAYKIRIYOR (6’09”) – Emin Altan

POLITIK MAHALLE (6’19”)  – Sinan Targay

TURUNCU (4’16”) – Özcan Yurdalan

ÖLÜMCÜL GÜÇ (4’09”) – Jim Vodruska

%5 (10’00”) – Murat Germen

PARÇALANMIŞ NORMALLİK (4’17”) – Yiannis Biliris

25. DÖNEM TÜRKİYE MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİ (2’43”) – Wephotos

ÇERNOBİL’E HOŞ GELDİNİZ, NÜKLEER TURİZM (6’39”) – Pierpaolo Mittica

ENTERNASYONEL TABUR (2’06”) – Uygar Önder Şimşek

10 Kasım Salı / Galata Fotoğrafhanesi

19:00-20:00 YAKINIMIZDAKİLER

BÜYÜK, KÜÇÜK VE ARADAKİ HERŞEY… (15’00”) – Nilüfer Gökeşmeoğlu

BABAM GİBİ (2’35”) – Maika Elan

EV (3’42”) – Günseli Baki

BABAMI KEŞFETMEK (5’22”) – Diana Markosian

KANSER AİLESİ -DEVAM EDİYOR- (4’29”) – Nancy Borowick

LÜTFEN DEĞİŞME! (5’00”) – Merve Bozcu

GERİYE KALAN (4’44”) – Sarker Protick

LETONYA (3’48”) – Iveta Vaivode

AİLE (16’12”) – Alain Laboile

11 Kasım Çarşamba / Galata Fotoğrafhanesi

19:00-20:00 ADRES BULUNAMADI

 

PEKİN İNSAN TİYATROSU (3’34”) – Ambroise Tezenas

SULUKULE (4’03”) – Bruno Zanzottera

GİDENLER, YİTENLER (6’38”) – Fahri Aksırt – Mustafa Sarı

MERDİVEN BOŞLUĞU (5’35”) – Tariq Zaidi

KAMP ARMEN (5’15”) – RED Fotoğraf

FİKİRTEPE (2’10”) – Salih Mülayim

TARLABAŞI (6’58”) – Fatih Pınar

BİRE BİR ÖLÇEK (3’00”) – Antoine Bruy

KADİFEKALE VE KENTSEL DÖNÜŞÜM (10’45”) – Sinan Kılıç & Serkan Çolak

CENNETTE KAYBOLMAK (3’02”) – Lek Kiatsirikajorn

KIYIDA (9’00”) – Aykan Özener

12 Kasım Perşembe / Galata Fotoğrafhanesi

19:00-21:00 YÜZYILIN SESİ

 

SESLERİN İZİNDE (9’19”) – Nar Photos

KAPANDI KAPILAR (7’31”) – Nar Photos

NEHRİN ÖTEKİ YAKASI (9’01”) – Ali Saltan

DARA QERTALΠ(4’18”) – Gülnaz Bingöl

HASRET (5’53”) – Berge Arabian

DARON’DA HAYAT (7’03”) – Serra Akcan – Anahit Hayrapetyan

DÖNÜŞ (20’00”) – Hale Güzin Kızılaslan

13 Kasım Cuma / Galata Fotoğrafhanesi

19:00-19:30 FİKRİ FİRARDA

BERRAK SESSİZLİK (4″29′) – Dilara Arısoy

YA TUTARSA (7″19′) – Orhan Cem Çetin

OLANLIK. (4″03′) – İpek Çınar

EVDEN SOKAK FOTOĞRAFLARI (3’14”) – Beril Gür

EROS (3″57′) – Carine Wallauer

0db (8″19′) – Sergen Şehitoğlu

JAPONYA ÇALIŞMALARI (4″12′) – Silva Bingaz

KÜÇÜK ADAM (4’35”) – Susana Cabañero

ALÇAK ARAZİLER (2’24”) – Ana Catarina Pinho

BEYAZ YALANLAR (2’36”) – Ali Taptık

20:00-20:30 KİMLİKLER LÜTFEN

RUSYA’DA HOMOFOBİ (2’55”) – Mads Nissen

KÜTMAAN (3’50”) – Bradley Secker

DELIA – BİR TRANSSEKSÜEL KADIN (3’40”) – Nima Taradji

YATAK ODASINDAN İLAHİLER (3’49”) – Poem Baker

TRANS MİSAFİRHANESİ (5’04”) – Damla Atak

TALİBAN BASKISI ALTINDA (2’40”) – Nina Berman

KALICI İZLER (3’36”) – Farzana Hossen

AŞKIN İSYANI (4’29”) – Zoe Vincenti – Stefania Prandi

KIZLAR İMPARATORLUĞU (4’06”) – Karolin Klüppel

14 Kasım Cumartesi / Salt Galata

12:00-12:30 AÇIK ÇAĞRI

MÜSTESNA ŞEHİR (3’40”) – Berk Demirbaş

İRAN: YAŞAM, ÖLÜM VE DUA (3’46”) – Ciro Battiloro

KÖPEK DÖVÜŞLERİ (4’24”) – Çağdaş Erdoğan

DOMLAR (5’00”) – Dündar Uğurlu

BARINYURT (5’10”) – Barbara Yoaf Karyo

KARACADAĞ KOÇERLERİ (2’59”) – Bedran Tekin

SURİYE MÜLTECİLERİ (2’50”) – Bedran Tekin – Kadri Kurt

13:00-13:30 YÜZYILIN SESİ

HASRET (5’53”) – Berge Arabian

DARON’DA HAYAT (7’03”) – Serra Akcan – Anahit Hayrapetyan

VERADARDZ / DÖNÜŞ (20’00”) – Hale Güzin Kızılaslan

14:00-15:45 PANEL – EDİTÖRLÜK TARTIŞILIYOR; NE, NEREDE, NE ZAMAN, NASIL, NEDEN, KİM

Katılımcılar: Abdurrahman Antakyalı, Hüseyin Yılmaz, Selahattin Sevi, Sinan Çakmak, Tolga Sezgin 

16:00-17:00 YAN ODA ETKİNLİKLERİ: PORTFOLYO DEĞERLENDİRME

Fotoğraf ajansı ve fotoğraf kolektifi temsilcileri başvuru yapmış olan fotoğrafçıların portfolyolarını değerlendirecek: Agence Le Journal, Depo Photos, Nar Photos, Wephotos

17:00-17:50 YAKINIMIZDAKİLER

LÜTFEN DEĞİŞME! (5’00”) – Merve Bozcu

GERİYE KALAN (4’44”) – Sarker Protick

LETONYA (3’48”) – Iveta Vaivode

AİLE (16’12”) – Alain Laboile

18:00-18:35 SON SEANS

SHUTO ORİZAİ (5’48”) – Bahar Gül

TARLABAŞI RANT ÇIKMAZI (6’03”) – Erdem Varol – Kerem Pekin

SATILIK ÖZGÜRLÜK (6’04”) – İmren Doğan

TAŞIN ÇIĞLIĞI (5’44”) – İlham Cengiz

BALIĞIN ÖYKÜSÜ (5’58”) – Mehmet Ünal

SAVAŞIN ÖTEKİ YARISI SURUÇ (6’46”) – Mürsel Çoban

BOMBALARA KARŞI SOFRALAR (6’00”) – Sultan Güner

15 Kasım Pazar / Salt Galata 

13:00-13:30 AÇIK ÇAĞRI

GÂVUR İZMİR (4’50”) – Karanlık Oda

DÜNYAYI BEKLEMEK (4’56”) – Kemal Aktay

CUMARTESİ ANNELERİ (4’59”) – Kerem Pekin

SÜRGÜN ÇOCUKLARI (3’43”) – Mert Çakır

İNSAN, YURDUM, TOPRAK, VATANIM (4’19”) – Muhsin Atak

KENTLİ MÜLTECİLER (4’00”) – Sabiha Çimen

KÜÇÜK SURİYE (3’17”) – Yücel Zorlu

14:00-14:30 ADRES BULUNAMADI

TARLABAŞI (6’58”) – Fatih Pınar

BİRE BİR ÖLÇEK (3’00”) – Antoine Bruy

KADİFEKALE VE KENTSEL DÖNÜŞÜM (10’45”) – Sinan Kılıç & Serkan Çolak

CENNETTE KAYIP (3’02”) – Lek Kiatsirikajorn

KIYIDA (9’00”) – Aykan Özener

15:00-15:30 AÇIK ÇAĞRI

ÖBÜR DÜNYA (3’56”) – Fatih Pınar

BOYUN EĞME (4’59”) – Gültekin Alkurt

KIRIK ZAMAN MAKİNESİ  (3’31”) – Gülten Akıncı Engin

TOPRAĞIN SERÜVENI (5’02”) – Sedat Yılmaz

TV (3’42”) – Tuğba Turan

MELANKOLİA (3’54”) – Zeliha Doğan

16:00-17:00 YAN ODA ETKİNLİKLERİ: KİTAPLI SOHBETLER

Fotoğraf kitabı yayınlamış fotoğrafçılar, kahve ve kurabiye eşliğinde izleyicilerle masa başı sohbetleri yapacak. 

(Arjen Zwart, Cengiz Akduman, Gözde Türkkan, Kemal Cengizkan, Kürşat Bayhan, Pınar Yolaçan, Sinan Çakmak)

17:00-17:30  DEVLET, ZULÜM, İSYAN

TURUNCU (4’16”) – Özcan Yurdalan

ÖLÜMCÜL GÜÇ (4’09”) – Jim Vodruska

%5 (10’00”) – Murat Germen

PARÇALANMIŞ NORMALLİK (4’17”) – Yiannis Biliris

25. DÖNEM TÜRKİYE MİLLETVEKİLİ GENEL SEÇİMİ (2’43”) – Wephotos

ÇERNOBİL’E HOŞ GELDİNİZ, NÜKLEER TURİZM (6’39”) – Pierpaolo Mittica

ENTERNASYONEL TABUR (2’06”) – Uygar Önder Şimşek

18:00-18:30 AÇIK ÇAĞRI

KOBANİ’DE BİR OKUL (2’54”) – Paşa İmrek

YOL GEÇECEK (4’32”) –  Bekir Dindar

DENIZE KARŞI “TERSANE’’ (4’59”) – Sema Özevin

ANAFARTALAR OTELI (3’29”) – Serkan Uslu

KIZ ÇOCUKLAR, EŞLER VE ANNELER (4’08”) – Stefania Notiza

MORE ROME (4’59”) – Z. İnci Karabacak

KAYIPLARIN ARDINDAN TUTULAN YAS / HEST(Î) (4’36”) – Zülküf Mavlay

 

 

 

Yazar Hakkında

Benzer yazılar